اخبار و رویدادها و فراخوان‌های بخش هوش مصنوعی

وبلاگ پل‌وینو
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ 0

کتاب رقابت در عصر هوش مصنوعی توسط مرکز نوآوری پل‌وینو منتشر شد

جلد اول ترجمه کتاب رقابت در عصر هوش مصنوعی از انتشارات هاروارد بیزینس ریویو به چاپ رسید.


هوش‌مصنوعی به عنوان قابلیت شبیه‌سازی شده هوش انسان توسط ماشین قدمتی چند ده ساله دارد. شاید ساده‌ترین تعریف هوش‌مصنوعی خودکارسازی رفتارهای مبتنی بر ادراک باشد تا هوشی شبیه آنچه انسان از آن برخوردار است یا حتی فراتر از آن ساخته شود.

آنچه مسلم است کسب‌و کارها و صنایع مختلف نیز تحت تأثیر محاسبات شناختی و هوش مصنوعی تحولات اساسی و بنیادینی را پیش رو دارند. ما در پل‌وینو مرکز نوآوری گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا در خانواده بزرگ بانک ملت باور داریم آینده بانکداری به‌عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصاد دیجیتال بسیار متأثر از این فناوری و تحولات آن خواهد بود. در این راستا، اولین گام توسعه دانش سازمان در این زمینه و پس از آن ظرفیت‌سازی در حوزه مطالعه و تحقیق، تدوین برنامه و اجرای پروژه‌های کاربردی پایلوت است که تاکنون گام‌های مؤثری نیز برداشته شده است.

انتخاب کتاب حاضر حاصل بررسی گروه تخصصی هوش‌مصنوعی مرکز نوآوری پل‌وینو است با این ویژگی که علاوه بر پرداختن به مبانی علمی و تخصصی این حوزه، در حوزه های کاربردی برای مدیران اجرایی در سطوح مختلف سازمان قابل‌استفاده و بهره‌برداری باشد. نویسندگان در این کتاب نشان می‌دهند که بازآرایی سازمان حول هوش مصنوعی مبتنی بر تحلیل داده، محدودیت‌هایی را که سال‌ها و دهه‌های متمادی همچون زنجیری بر پای کسب‌وکارها، حرکت آنها را سنگین و رشد آنها را کُند می‌کرد از میان برمی‌دارد.

آماده‌سازی این کتاب از انتخاب، ترجمه، تدوین، ویراستاری و انتشار آن با استفاده از ظرفیت‌های داخلی مرکز انجام شد. ترجمه کتاب رقابت در عصر هوش مصنوعی توسط همکاران گروه هوش مصنوعی مرکز نوآوری پل‌وینو در گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا یک تجربه یادگیری ارزنده را رقم زد، و امیدواریم برای خوانندگان نیز قابل بهره‌برداری باشد. جلد اول این کتاب حاوی پنج فصل اول کتاب Competing in the Age of AI به چاپ رسیده و در مرحله اول در اختیار مدیران و کارشناسان مجموعه بانک ملت قرار گرفت.عنوان کتاب: رقابت در عصر هوش مصنوعی

نویسندگان: مارکو یانسیتی و کریم لاکانی

مترجم: گروه هوش مصنوعی مرکز نوآوری پل‌وینو

چاپ اول؛ اسفند ۱۳۹۹


خرید کتاب


 

نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v