وبلاگ پل‌وینو بخش روند فناوری و کسب و کار

وبلاگ پل‌وینو
27 خرداد 1399 0

اکوسیستم بانکداری شرکتی

اکوسیستم‌ها فرصتی را برای بانک‌های شرکتی ایجاد می‌کنند تا در بازارها و بخش‌های جدید مشتریان گسترش یابند و محصولات و خدمات متنوع‌تری را ارائه دهند.


بانکداری شرکتی به‌طور کلی به محدوده‌ای از خدمات بانکی گفته می‌شود که برای طیف گسترده‌ای از مؤسسات و شرکت‌های با درآمد بالای 100میلیون دلار ارائه می‌شود. صنعت بانکداری شرکتی سال‌ها به پشتوانه پول ارزانی که توسط بانک‌های مرکزی به راحتی در اختیارشان بوده، در شرایط مطلوب و بدون چالش فعالیت می‌کردند، اما تداوم این شرایط با افزایش نرخ بهره‌ها، افزایش هزینه‌های ریسک و وضع قوانین و مقررات سختگیرانه دیگر امکان ندارد. از طرف دیگر رفته رفته شاهد از بین رفتن مرز بین خدمات ارائه شده توسط بانکداری شرکتی با سایر ارائهدهندگان خدمت هستیم. بازیگران اکوسیستمهای بانکی نیز هماکنون به کمک شرکتها و ارائه‌دهندگان خدمات مالی و فناوری در پی چگونگی ورود به بخش بانکداری شرکتی هستند.

صنعت بانکداری شرکتی تلاش میکند کوچک‌تر و مستحکمتر شود. از این رو بسیاری از بانکهای بزرگ برای توسعه و گسترش خدمات خود با فین‌تکها همکاری کردهاند. با این حال، تنها تعداد معدودی از آنها استراتژی جامعی برای نوآوری تدوین کرده‌اند که به رشد اکوسیستم منجر شده باشد. اکوسیستم‌ها فرصتی را برای بانک‌های شرکتی ایجاد میکنند تا در بازارها و بخشهای جدید مشتریان گسترش یابند و محصولات و خدمات متنوعتری را ارائه دهند.

درک اهمیت ورود بانکداری شرکتی به فضای اکوسیستمی و چگونگی اجرای آن میتواند به بانکهای شرکتی در راستای دستیابی به منافع و فرصتهای بیشتر در سایه مشارکت با اعضای اکوسیستم کمک کند. قابلیت پاسخ به مشکلات و نیازهای متنوعتر، دستیابی به مشتریان و بخشهای جغرافیایی جدید و بهبود مدیریت ریسک و کنترل آن از جمله مزایای ورود بانکداری شرکتی به فضای اکوسیستمی برشمرده می شوند.

خلاصهای از این گزارش توسط مرکز نوآوری پلوینو تنظیم شده است.


عنوان گزارش: اکوسیستم بانکداری شرکتی

تهیه‌کننده: پگاه ملکی

تاریخ انتشار :  خرداد ۱۳۹۹ گزارشهای مرتبط

روندهای برتر بانکداری خرد در سال 2020

روندهای برتر مدیریت ثروت در سال 2020

روندهای صنعت بیمه در سال 2020

چشم‌انداز مدیریت سرمایه‌گذاری در سال 2020

کلان روندهای صنعت پرداخت

 
 

 

نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v