اخبار و رویدادها و فراخوان‌های بخش کسب و کار مالی و بانکی

وبلاگ پل‌وینو
8 مرداد 1401 0

تأثیر دلار دیجیتال بر ثبات مالی و حریم خصوصی مردم

ارز دیجیتال بانک مرکزی یک گزینه پرداخت دیجیتالی امن برای خانوارها و مشاغل فراهم می‌کند.


فدرال آمریکا اعلام نموده که معرفی نسخه رسمی دلار دیجیتال آمریکا می‌تواند بر ثبات مالی و حریم خصوصی مردم آمریکا تأثیر مثبت بگذارد با این حال ممکن است جنبه‌های منفی نیز داشته باشد.

اگرچه در این گفتگو هیچ رهنمود سیاستی یا چشم‌انداز روشنی برای راه‌اندازی دلار دیجیتال CBDC ارائه نشده اما به گزارش رویترز این مذاکرات زمینه‌ای را برای بانک مرکزی فراهم کرده تا بازخورد عمومی را در مورد هزینه‌ها و مزایای بالقوه CBDC‌ها جمع‌آوری نماید و در نهایت منجر به تدوین قوانینی در دراز مدت گردد.

همچنین مقامات فدرال بیان می‌کنند: CBDC می‌تواند یک گزینه پرداخت دیجیتالی امن برای خانوارها و مشاغل فراهم کند، زیرا سیستم پرداخت در حال تکامل می‌باشد و ممکن است به گزینه‌های پرداخت سریع‌تر بین کشورها منجر شود.

برخلاف ارزهای دیجیتال که معمولاً توسط شرکت‌های خصوصی مدیریت و پشتیبانی می‌شوند، CBDC‌ها توسط بانک مرکزی صادر و حمایت می‌شوند. اگرچه پس از معرفی یورو، یوان و دلار دیجیتال می‌تواند سیستم مالی جهان را به شدت تغییر دهد اما معرفی این ارزها راه درازی در پیش دارد.

این بحث در زمانی مطرح شده که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال پذیرش ارزهای دیجیتال هستند و کشورهایی مانند نیجریه نسخه CBDC خود را با نام eNaria و دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی کشور چین، با نام e-CNY راه‌اندازی کرده‌اند. طبق گزارش‌های منتشرشده توسط PBoC تعداد شهروندانی که اکنون از یوان دیجیتال استفاده می‌کنند از مرز 261 میلیون نفر گذشته است.


منبع:

https://blockchain.news/news/digital-dollars-benefits-could-affect-financial-stability-privacy-us-fed

نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v