وبلاگ پل‌وینو بخش روند فناوری و کسب و کار

وبلاگ پل‌وینو
26 بهمن 1398 0 2

محاسبات شناختی و خدمات مالی

نوع جدیدی از بانک‌ها، به نام بانک شناختی از فناوری‌های شناختی برای کسب بینش استفاده می‌کنند و به واسطه آن به قابلیت طراحی مدل‌های جدید کسب‌وکار دست می‌یابند.


محاسبات شناختی با تحلیلهای پیشرفته روی کلان داده، توانایی حل مسائل پیچیده را افزایش داده و در تلاش است تا مداخله انسان را از کارهای سخت و تکراری حذف نماید. بر همین منوال بانکها در پی آن هستند که از فناوریهای شناختی استفاده کنند و با تجزیه و تحلیل و یادگیری عمیق بر روی کلان دادهها، تعاملات با مشتریان را اتوماتیک و شخصیسازی شده کنند.

بانکداری شناختی به ارائه راهکارهای هوشمندانه با تحلیل پیشرفته روی کلان داده برای تعامل بهتر با مشتریان اشاره دارد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد حرکت به سمت بانکداری شناختی که عمدتا مبتنی بر هوش مصنوعی است، بیش از پیش بانک‌ها را از رقبایشان متمایز خواهد کرد. هوش مصنوعی و فناوری‌های شناختی بانک‌ها را قادر می‌سازد سرعت ابتکارات دیجیتالی خود را افزایش دهند و با ارائه محصولات و خدمات سفارشی به بهبود کسب‌ و کار خود بپردازند.

 سومین گزارش پژوهشی در زمینه بانکداری شناختی توسط خانم نجمه نوذر۱ با عنوان محاسبات شناختی و خدمات مالی تدوین شده است. در این نوشتار ابتدا به عملکرد سیستم شناختی پرداخته شده و سپس کارکردهای محاسبات شناختی در صنعت بانکداری مطرح شده است.عنوان گزارش: محاسبات شناختی و خدمات مالی

تهیه‌کننده: نجمه نوذر

تاریخ انتشار :  دی ۱۳۹۸


1 دانشجوی دکتری مهارتی بانکداری دیجیتال دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس طراحی شرکت بهسازان ملت


فایلهای مرتبط

گزارش اول: بررسی تمایزهای بانکداری ایران و جهان از نگاه خبرگان مقیم خارج از کشور با رویکرد ورود به دنیای بانکداری شناختی


گزارش دوم: نقش مشاوره در بانکداری سنتی و دیجیتال

 

نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v