اخبار و رویدادها و فراخوان‌های بخش رویداد

وبلاگ پل‌وینو
9 آذر 1398 0

برگزاری سومین جمع اندیشی محاسبات شناختی با موضوع کاربرد آن در صنعت پزشکی توسط مرکز نوآوری پل وینو

مرکز نوآوری پل وینو سومین جلسه جمع اندیشی محاسبات شناختی را با تمرکز بر کاربردهای این فناوری در حوزه پزشکی در تاریخ 6 آذر 1398 برگزار کرد.


مرکز نوآوری گروه فنآوران هوشمند بهسازان فردا (پلوینو) در سومین جلسه از سلسله جلسات جمع اندیشی محاسبات شناختی در روز چهارشنبه ششم آذرماه 1398 میزبان جمع پرشور علاقمندان و صاحبنظران این بخش بود.

در آغاز این نشست آقای محمود جراحی از صاحبنظران حوزههای نوین تکنولوژی به واکاوی مشکلات بخش سلامت و مقایسه بهرهوری این حوزه در کشورمان با نظام سلامت در دنیا پرداختند و به ضرورت استفاده از تکنولوژی و بهصورت خاص هوش مصنوعی در افزایش بهرهوری در این صنعت حیاتی تاکید کردند.

ایشان در بخش دیگری از ارائه خود شرایط آینده شغل از جمله جدایی مفهوم آن از کار و جدایی مفهوم کار از سازمان و محل انجام کار و ایجاد پلتفرم برای افراد جهت کار در فضایی شناور و مستقل از زمان و مکان را توصیف کردند. در ادامه آقای جراحی به  لزوم توجه اقتصاددانان به حوزه خدمات در مقایسه با تولید به واسطه تاثیر مستقیم آن در تولید ناخالص داخلی تاکید ویژه داشتند. سپس با استفاده از این مفهوم به تشریح صنعتیسازی در بخش درمان پرداختند.

در ادامه آقای دکتر سید مهدی خلیق رضوی از مدیران شرکت Cognitivity و از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه رویان، از بلوغ هوش مصنوعی و محاسبات شناختی در بخش سلامت صحبت کردند و تجربه عملی استفاده از هوش مصنوعی و علوم شناختی در تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر و اپلیکیشن در حال توسعه گروه Cognitivity  با تمرکز بر این بیماری خاص را با شرکتکنندگان در این جمع اندیشی به اشتراک گذاشتند.

در این جلسه مدیرعامل گروه فنآوران هوشمند بهسازان فردا، جمعی از مدیران ارشد مجموعه و رییس مرکز نوآوری نیز حضور داشتند.

علاقمندان به اطلاعات بیشتر در خصوص سلسله نشستهای جمع اندیشی مرکز نوآوری پل‌وینو میتوانند به بخش جمع اندیشی پورتال پل‌وینو مراجعه نمایند.

جمع اندیشی محاسبات شناختی سوم


نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v