بلاکچین - قراردادهای ریکاردین

قراردادهای ریکاردین

همانطور که می‌دانیم قراردادهای ریکاردین، قراردادهای نسل بعدی قراردادهای هوشمند هستند که اولین بار در سال 1995 توسط یک برنامه نویس معروف به نام یان گریگ معرفی شد که اکنون بخشی از مفاهیم بلاکچین محسوب می‌شود. قرارداد هوشمند توافقی بین دو طرف است که براساس مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های از پیش تعریف شده اجرا می‌شود، قرارداد ریکاردین با ثبت تمام جزئیات توافقنامه در فرمتی قابل خوانده شدن توسط ماشین و سپس اجرای آن در صورت نیاز، یک قدم فراتر می‌رود.

برای کسانی که نمی‌دانند، قابلیت قرارداد هوشمند توسط پلتفرم اتریوم معرفی شد و یکی از محبوب‌ترین و نوآورانه‌ترین ویژگی‌ها، نه تنها برای پلتفرم بومی خود بلکه برای همه پروژه‌های بعدی بدل گشت؛ چرا که در نهایت به صدور دارایی‌های دیجیتالی کمک خواهد کرد که روز به روز رایج‌تر می‌شوند. EOS، که به عنوان جانشین اتریوم و یکی از بزرگترین سکه‌های دیجیتال/پلتفرم‌ها بر اساس ارزش بازار شناخته شده است، پشتیبانی از استفاده از قراردادهای ریکاردین در پلتفرم خود را اعلام کرده است. در زیر فهرستی مختصری از ویژگی‌های اصلی قراردادهای ریکاردین ارائه شده است:

  • مستندسازی: امکان ضبط شرایط و مقررات توافق‌نامه بین طرفین و اجرای آن؛ در حالی که قراردادهای هوشمند فقط شرایط ازپیش‌تعریف‌شده را اجرا می‌کنند.
  • خودکارسازی: عملیات می‌تواند به راحتی بر روی هر اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین، مشابه قراردادهای هوشمند خودکار شوند.
  • قانونی بودن: بر خلاف قراردادهای هوشمند می‌تواند یک قرارداد قانونا لازم‌الاجرا باشد.
  • انعطاف‌پذیری: هر قرارداد ریکاردین می‌تواند به عنوان یک قرارداد هوشمند عمل کند، اما عکس آن صحیح نیست.
  • قابلیت خواندن: قراردادهای ریکاردین می‌توانند هم توسط انسان و هم توسط ماشین خوانده شوند،‌در حالی که کد قراردادهای هوشمند فقط توسط ماشین قابل خوانده شدن است.
  • امنیت: به‌کارگیری دو لایه امنیتی در قراردادها؛ امضاهای رمزنگاری دیجیتال در کنار هر قرارداد استفاده می‌شوند و یک شناسه منحصر به فرد در قالب یک کلید هش دارند.

برای نتیجه گیری کلی از این بحث به تصویر زیر را مطالعه نمایید.


منبع: 

https://finmag.ir/%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86-*
%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%86%D8%B3%D9%84-%D8%A8%D8%B9/

https://101blockchains.com/ricardian-contracts/*

دسته بندی : بلاکچین
تاریخ ثبت : 1401/5/12
تعداد نمایش : 973

نظر دهید

* نام شما
* ایمیل شما
* نظر شما
تمامی حقوق مربوط به طراحی و توسعه وب سایت محفوظ می باشد Polwinno.ir
X

جستجوی سریع محتوای تخصصی پل‌وینو


v